به سایت کاسپین فارمر خوش آمدید

شعار مجموعه ما این است خاک را با هنر کیمیا کنیم . مجموعه ما با تجربه 20 ساله در امر تحقیقات ، اصلاح ، احداث باغات مدرن مشغول به فعالیت می باشد . با توجه به نیاز مردم ایران به دانش روز دنیا ما را بر این داشت تا آخرین تکنولوژی های روز دنیا را با تجربیات بومی خود در اختیار این مردم و کشاورزان و باغداران نیک سرشت خود قرار دهیم . امیدواریم ایران با توجه به تمدن و گذشته ی خود بتواند در جایگاه اول کشاورزی دنیا که مهم ترین بحث در اهمیت غذایی به شمار می رود ، قرار بگیرد . این مهم انجام نخواهد شد مگر با اتحاد و همدلی و استفاده از مشاورین برتر و خبره و در بخش های تخصصی . با کاشت نهال های تجاری ثروتمند شوید

1399-04-01
Shot-0007-300×200-min

سمپاشی درخت هلو و شلیل را چه زمانی باید انجام داد ؟

سم پاشی هلو و شلیل
سم پاشی هلو و شلیل

برای هر باغداری سم پاشی یکی از مهم ترین مرحله هاست .

تا بتواند با استفاده از سم پاشی  محصول بدون افت و بهتری را به ثمر برساند .

 

سم پاشی درختان هلو و شلیل :

 

 

سمپاشی با ترکیبات مس بعد از ریزش برگها به نسبت سه تا پنج در هزار برای پیشگیری بیماری‌های قارچی (لب شتری و غربالی) انجام میگیرد .

✅اسفند ماه

در اسفند ماه برای سمپاشی درخت هلو و شلیل روغن ولک ببه مقدار (1.5 تا 2 لیتر در 100 لیتر آب ) با حشره کش دورسبان یا اتیون (150 سیسی در 100 لیتر آب ) مخلوط کرده و بر روی درختان سمپاشی میکنیم .

✅فروردین

 

برای پیشگری بیماری لب شتری و غربالی هنگام تورم جوانه از ترکیبات مس ( 3 تا 5 در هزار ) استفاده میشود .

 

✅اردیبهشت

 

برای پیشگیری از آلوده شدن هلو رقم انجیری و شلیل از سموم ترکیبی ( کاپتان یا بنومیل یا تویسین ام و یا قارچ کشهای جدید توپاس و یا انویل ) از این سموم به نسبت های 12.5 سیسی از سم توپاس یا سم توپسین ام در 100 لیتر آب . و یا قارچ کش جدید کولیس را به مقدار نیم در هزار و یا دومارک را به نسبت 0.2 در هزار و یا سم استروبی را 0.2 در هزار

 

توجه : در صورتی که در باغ متوجه  شیوع شته سبز شدید.  اضافه کردن یکی از حشره کش‌های  پریمور یا سیستمیک متاسیستکس یا موسپیلان یا کنفیدور توصیه میگردد .

 

✅خرداد

 

در این ماه اگر باز سفیدک در باغ دیده شد سموم فوق را تکرار کنید .

توجه : به همراه سموم از کود مایع نیز محلول پاشی کنید زیرا در طعم و رنگ و کیفیت میوه اثری فوق العاده دارد .

شپشک نخودی یا شته خونی از مهم ترین آفات درختان هسته دار میباشد . برای کنترل این آفت و از بین بردن این افت میتوانید در زمستان با سم پاشی روغن ولک ( 2لیتر در 100 لیتر آب ) بعلاوه ی یکی از حشره کش های اختصاصی نفوذی مثل دورسبان و یا اتیون یا آدمیرال و تکرار آن بعد از گلدهی فقط سمپاشی با حشره کش های فوق میباشد .

راهنمای خرید نهال :

 

برای خرید نهال های هلو با بهترین کیفیت میتوانید از این لینک استفاده کنید .

 

 


نظر از

©1398 - تمامی حقوق برای سایت کاسپین فارمر محفوظ است .

X