به سایت کاسپین فارمر خوش آمدید

شعار مجموعه ما این است خاک را با هنر کیمیا کنیم . مجموعه ما با تجربه 20 ساله در امر تحقیقات ، اصلاح ، احداث باغات مدرن مشغول به فعالیت می باشد . با توجه به نیاز مردم ایران به دانش روز دنیا ما را بر این داشت تا آخرین تکنولوژی های روز دنیا را با تجربیات بومی خود در اختیار این مردم و کشاورزان و باغداران نیک سرشت خود قرار دهیم . امیدواریم ایران با توجه به تمدن و گذشته ی خود بتواند در جایگاه اول کشاورزی دنیا که مهم ترین بحث در اهمیت غذایی به شمار می رود ، قرار بگیرد . این مهم انجام نخواهد شد مگر با اتحاد و همدلی و استفاده از مشاورین برتر و خبره و در بخش های تخصصی . با کاشت نهال های تجاری ثروتمند شوید

1399-03-24
Shot-0007-300×200-min

خواص درمانی انگور چیست ؟

خواص درمانی انگور
خواص درمانی انگور

انگور بر اساس طب قدیم ایران گرم و تر است . و دارای خواص بسیار زیادی است . در این مطلب میخاهیم بخشی از خواص درمانی انگور را نام ببریم :

 1. اخلاط بدن را متعادل میکند .
 2. انگور بسیار مقوی و مغذی میباشد .
 3. میوه انگور باعث تصفیه خون میشود
 4. سینه و ریه را صاف و تمیز میکند .
 5. برطرف کننده بیماری یبوست میباشد .
  خواص درمانی انگور
  خواص درمانی انگور
 6. انگور برای درمان ورم روده و معده مفید است .
 7. در درمان سل ریوی و سیاه سرفه بسیار موثر است
 8. برای درمان اسهال خونی از انگور استفاده میشود .
 9. برای درمان نقرس بسیار مفید است .
 10. انهایی که معده ضعیف دارند باید انگور را بدون پوست بخورند زیرا پوست آن دیر هضم میشوند و موجب دل درد ، نفخ و عوارض دیگر میشود .
 11. انگور بهترین میوه برای کسانی است که میخواهند لاغر شوند . و بدن خود را از ساید اوریک ،سنگ های صفراوی و مسمومیت های مزمن ( مسمومست از سرب یا جیوه ) پاک کنند . اینگونه اشخاص باید در هر هفته بمدت دو روز فقط اب انگور بگیرند بدین ترتیب که هر دوساعت یکبار آب انگور تازه را گرفته و بنوشند . مقدار مصرف روانه تقریبا دو کیلو گرم است و در این دو روز نباید غذای دیگری مصرف کنند . فقط میتوانند آب بنوشند .
 12. رزیم آب انگور برای مبتلایان به سل ریوی و بواسیر نیز مفید است .
 13. برای تقویت و طراوت پوست و همچنین روشن کردن رنگ پوست ، آب انگور تازه را با یک تکه پنبه  به صورت بمالید و پس از ده دقیقه با آب نیمه گرم محتوی کمی کمی جوش شیرین بنوشید .
 14. زیاده روی در مصرف آب انگور به طور مداوم ایجاد سنگ کلیه میکند . پس نباید در مصرف آن زیاده روی کرد .

 


نظر از

©1398 - تمامی حقوق برای سایت کاسپین فارمر محفوظ است .

X